Akumulační nádrže

Nádrže pro soukromé zákazníky

HAASE

Oiltrend logo

Nádrže pro soukromé zákazníky

Na místě montovaná nádrž na teplou vodu z plastu vystuženého sklem, kterou lze přizpůsobit většině prostorů, požadavkům na objem, zdrojům energie a potřebám spotřebitele.

Beztlaková akumulační nádrž může být provozována při maximální teplotě 95 °C a může být instalována uvnitř i vně budov.

Nádrže pro soukromé zákazníky

Skladování tepla

Udržitelnost vyžaduje, aby každý pečlivě využíval dostupné zdroje. Nabízíme rozumnou kombinaci konvenční a regenerační energie. Základním předpokladem správného využití bude kompenzace časových výkyvů mezi dodávkami energie a spotřebou prostřednictvím skladování. Není důležité, zda teplo poskytují solární systémy, kotel na tuhá paliva, tepelné čerpadlo, kombinovaná tepelná a elektrárna nebo jiné zdroje tepla. Elektrickou energii lze dokonce skladovat prostřednictvím topné patrony.

Skladování tepla
Skladování tepla video

Výhody:

 • Vejde se kamkoliv - protože nádrž na teplou vodu je dodávána v jednotlivých částech a sestavena na místě. Úzké dveře a úzké schody již nejsou problémem, a to i kvůli nízké hmotnosti GRP
 • Různé možnosti vybavení - protože nádrž na teplou vodu může být vybavena vlnitou trubkou z nerezové oceli nebo stratifikovanou nabíjecí jednotkou nebo může být navržena jako nárazník. Možná je také kombinace, která umožňuje adaptaci na téměř jakýkoli systém (viz varianty zařízení)
 • Optimální využití prostoru - libovolné uspořádání a počet tepelných výměníků dle požadavků zákazníka, zcela oddělené okruhy systémů znemožňuje usazování nečistot v zásobníku a umožňuje provoz jako „beztlaký“ zásobník (odpadá vyrovnávač tlaku)
 • Široká škála aplikací - protože variabilní zařízení zásobníku teplé vody umožňuje různé aplikace – tepelnou energii z různých zdrojů (solární systém, kotel na tuhá paliva, olejový nebo plynový kotel, odpadní teplo, tepelné čerpadlo atd.) lze skladovat a skladování lze použít i jako chladírenské úložiště. Přebytečnou elektřinu lze samozřejmě přivádět také prostřednictvím topné patrony
 • Různé možnosti instalace - protože nádrž na teplou vodu může být použita uvnitř i vně
 • Výhody použití GRP - protože plast vyztužený skleněnými vlákny nepodléhá korozi, je odolný vůči stárnutí, má nízkou hmotnost a vysokou izolační kapacitu – navíc jej lze na rozdíl od mnoha jiných plastů použít až do maximální teploty 95°C

Varianty zařízení pro akumulační nádrže

Použitý materiál GRP je rozměrově stabilní, odolný vůči stáří a 100% bez koroze. Další velká výhoda GRP je velmi nízká tepelná vodivost. V závislosti na základní tepelné izolaci nádrže skládají ze 100 mm silných, tlakových izolačních panelů na podlaze a hliníkových laminovaných izolačních vlnách s tloušťkou dalších 100 mm v plášti a 200 mm v oblasti víka. Plast vyztužený skleněnými vlákny používá také pro vnější stěnu nádrže, která pokrývá a chrání izolované. Standardně se vyrábějí výměníky tepla vyrobené z vlnité nerezové oceli až po nádrž typu T 422-87 (objem 9 100 litrů). Stratifikovaná nabíjecí jednotka nebo přírubová připojení můžete použít pro vysokou přenosovou kapacitu nebo větší skladovací kapacitu.

Potrubí z vlnité oceli

Potrubí z vlnité oceli

Vrstvená nabíjecí jednotka

Vrstvená nabíjecí jednotka

Přírubové spoje

Přírubové spoje

Velikost nádrží

Akumulační nádrže nabízíme ve velikostech vhodných pro každou aplikaci: 10 různých průměrů nádrží o průměrech od 1,30 m do 4,40 m, výšky až 9,70 m umožňují objem až 100 000 litrů. Nádrž na teplou vodu od společnosti Haase se tak může přizpůsobit všem prostorovým podmínkám a tím zaručit vysokou účinnost celého systému. V případě plánované venkovní instalace je možná i montáž v továrně s následnou dopravou na staveniště.

Tabulka velikostí

Tabulka velikostí

Od 750 litrů do 38,700 litrů

Od 750 litrů do 38,700 litrů

1,000 litrů až 100,000 litrů

Při instalaci je nádrž utěsněna pomocí speciálních pryskyřic proti zápachu a úniku kapaliny. Materiál GRP má špatnou tepelnou vodivost – s nádrží na teplou vodu Haase je tedy jen malá tepelná ztráta. Je odolný vůči teplotám až do 95 °C, vydrží vysoké zatížení (mechanické a chemické), má velkou odolnost vůči stárnutí a povětrnostním vlivům. Více informací o našem materiálu GRP a různých výrobních procesech naleznete na následující stránce (odkaz na Technologie)

Standardní vybavení

 • Podlahová izolace styrodur
 • Izolace opláštění a krytů je z minerální vlny
 • Plnění / vyprazdňování dn 15
 • 4 dn 101 pro teplotní senzory, prázdné trubky
 • Ukazatel hladiny

Vybavení na vyžádání

 • Dvojitá izolace
 • Plnění / vyprazdňování dn 50
 • Další teplotní senzor prázdné trubky
 • Cirkulační trubka pro připojení cirkulační linky k tepelnému akumulátoru
 • Křížové potrubí pro lepší chování vrstvy vyrovnávací paměti

Fotografie z realizací

Realizace komerční akumulační nádrže
Realizace komerční akumulační nádrže
Realizace komerční akumulační nádrže
Realizace komerční akumulační nádrže
Realizace komerční akumulační nádrže
Realizace komerční akumulační nádrže