Nádrže na LTO

Nádrže podzemní

HAASE

Oiltrend logo

Podzemní nádrže na LTO

Podzemní nádrž Haase

Moderní olejové vytápění vyžaduje nadčasový systém skladování a odborně naplánovaný. Protože myslet dopředu znamená později ušetřit peníze! Na to jsme specialisté.

Podzemní nádrž Haase nabízí maximální bezpečnost a odolnost, která je výsledkem více než 50 letých výrobních zkušeností. Haase proto poskytuje záruku po dobu 30 let na těsnosti stěny nádrže proti úniku topného oleje EL pro dvoustěnné nádrže na topný olej typu "Poly" pro skladování topného oleje EL.

Podzemni skladování LTO

Výhody nadzemního skladování Haase

  • 30 let záruka - na těsnost nádrže
  • Je bezpečná - vnější a vnitřní plášť je sám o sobě plně těsný a je permanentně hlídána vakuovým indikátorem netěsnosti
  • Je umístěná pod zemí- nezabírá místo např. ve sklepě
  • Je řešena i pro oblasti s vysokou hladinou podzemních vod- protože nádrž je jištěna proti vztlaku
  • Rychlá a snadná instalace- vyhloubení jámy, usazení nádrže a odvoz přebývající zeminy je záležitost několika málo hodin
  • Extrémně stabilní a odolná- vydrží zatížení až 100 tun a je vhodná i pro uložení do pojezdových ploch
  • Obsáhne celou roční zásobu paliva v jediném zásobníku- při čištění nádrže již není nutné demontovat armatury a přípojky

Tyto vlastnosti tvoří významné předpoklady pro mnohostrannou výrobu systémů nádrží a tvarových dílů.

Instalace nádrže

Podzemní nádrž Haase lze skladovat téměř kdekoli - dokonce i v oblastech náchylných k povodním a v místech, které lze přejíždět.

Na přání zákazníka je nádrž Haase dodávána speciálními vozidly a uložena zkušenými odborníky. Během několika hodin mohou vykopat jámu, uložit nádrž a odvézt přebytečnou hlínu. V případě potřeby je možné dohodnout spojovací práce a demontáž a likvidaci starých nádrží.

Podzemní skladování LTO - Přijedeme

Přijedeme.

Podzemní skladování LTO - Vykopeme jámu

Vykopeme jámu.

Podzemní skladování LTO - Umístíme nádrž.

Umístíme nádrž.

Podzemní skladování LTO - Hotovo!

Hotovo!

Velikost nádrží

Podzemní nádrže Haase lze skladovat téměř kdekoli – dokonce i v oblastech náchylných k povodním a v oblastech, přes které lze přejíždět. Díky nosné stěně z poly-betonu je podzemní nádrž Haase extrémně stabilní: odolala zatížení více než 100 tun! Pokud je hladina podzemní vody vysoká, nádrž může být zajištěna proti vztlaku.

Podzemní nádrže Haase řady "Poly" mají obecné technické schválení Z-40.11-205 od Německého institutu stavební techniky (DIBt) pro skladování topného oleje EL podle DIN 51 603-1, motorová nafta podle DIN EN 590 a kapaliny podle seznamů médií 40 -2.1.1, 40-2.1.2 a 40-2.1.3.

Tabulka velikostí

Tabulka velikostí

Od 2,500 litrů do 15,000 litrů

Od 2,500 litrů do 15,000 litrů

Nádrže ze sklolaminátu GRP

Nádrž na topný olej Haase je konstruována se třemi stěnami. Nosná stěna z oblázků pojených syntetickou pryskyřicí je umístěna mezi vnitřní a vnější nádrží vyrobenou z plastu vyztuženého skleněnými vlákny (GRP). Jemné vzduchové kanály, které vedou mezi oblázky, obklopují vnitřní nádrž jako neviditelná síť (velín). Pro monitorování bezpečnosti nádrže na topný olej je v řídicí místnosti generován podtlak, který je nepřetržitě monitorován detektorem úniku vakua. Zákon stanoví pravidelné kontroly autorizovaných odborníků z organizací pro technický dozor u podzemních cisternových systémů. V zásadě musí být tato kontrola prováděna každých 5 let, v oblastech ochrany vody každé dva a půl roku. Kontroly tohoto typu jsou s nádržemi na topný olej Haase velmi snadné. Odborník kontroluje pouze funkčnost bezpečnostních zařízení (detektor úniku a ochrana proti přeplnění). Kontrola uvnitř nádrže již není nutná - a tím šetří náklady.

Více informací o našem materiálu GRP a různých výrobních procesech naleznete na následující stránce (odkaz na Technologie)

Bezpečnost

Podzemní nádrž Haase typ POLY je konstruována se třemi stěnami. Nosná stěna z oblázků pojených syntetickou pryskyřicí je umístěna mezi vnitřním a vnějším pláštěm nádrže. Vyrábějí se z plastu vyztuženého skleněnými vlákny (sklolaminát). Jemné vzduchové kanálky, které se nachází mezi oblázky, obklopují vnitřní nádrž jako neviditelná síť. Pro monitorování těsnosti nádrže je použit vakuový indikátor netěsností, který generuje podtlak a nepřetržitě hlídá únik vakua.

Kontroly autorizovaných odborníků jsou u nádrží typu POLY velmi snadné. Odborník kontroluje pouze bezchybnou funkčnost indikátoru netěsností, čímž odpadá nutnost provádět tlakovou zkoušku a vnitřní inspekci nádrže.

Ochrana proti přeplnění nádrže je zajištěna snímačem mezních hodnot, který je součástí dodávky.

LTO bezpečnost

Fotografie z realizací

Realizace podzemního skladování LTO
Realizace podzemního skladování LTO
Realizace podzemního skladování LTO
Realizace podzemního skladování LTO
Realizace podzemního skladování LTO
Realizace podzemního skladování LTO