Nádrže na LTO

Nádrže nadzemní

HAASE

Oiltrend logo

Nadzemní nádrže na LTO

Suterénní nádrž by měla být dimenzována tak, aby její kapacita odpovídala minimálně roční spotřebě oleje. U suterénní nádrže Haase obvykle potřebujete pouze jednu nádobu. Šetří se tím místo a zároveň i náklady oproti systémům nádrží sestavených do baterií.

V záručních podmínkách firma Haase garantuje (nad rámec zákonných předpisů) záruku 30 let od data dodání na těsnost opláštění sklepních nadrží proti úniku skladovaného média (platí pro topné oleje, naftu, minerální nebo rostlinné oleje).

Nadzemní skladování LTO

Výhody nadzemního skladování Haase

  • 30 let záruka - na těsnost nádrže
  • Možnost instalace kdekoliv - je malá pro průchod dveřmi, ale velká ve sklepě (stavba nádrže se provádí vždy až na místě z dílů)
  • Nevyžaduje záchytnou vanu (jímku)- je zhotovena se zdvojeným pláštěm, vnějšek a vnitřek nádrže je naprosto těsný
  • Je bezpečná- je permanentně monitorována vakuovým indikátorem signalizace průsaku
  • Je řešením i pro záplavové oblasti- protože až do velikosti 5000 litrů je racionálně k dodání s jištěním proti vztlaku a vystužená proti zborcení
  • Má jednoduchou údržbu- díky velkému reviznímu otvoru je lehce přístupná pro případ případných revizí nebo čištění
  • Obsáhne celou roční zásobu paliva v jediném zásobníku- neboť se vyrábí přes 100 různých standardních typů (velikostí)
  • Má dlouhou životnost, je rezistentní- protože nádrže jsou vyrobeny z vysoce kvalitního sklolaminátu vyztuženého skleněnými vlákny, čímž jsou rozměrově a tvarově stabilní, nepropouští zápach, jsou odolné proti stárnutí a 100% proti korozi
  • Má průsvitnou stěnu nádrže- díky tomu lze úroveň naplnění průběžně sledovat

Tyto vlastnosti tvoří významné předpoklady pro mnohostrannou výrobu systémů nádrží a tvarových dílů.

Sestavení nádrže

Nádrž o 4000 litrech ve sklepě? Projde úzkými dveřmi? Přes úzké schodiště? To jsou otázky, které se někteří majitelé domů musí při plánování vhodné nádrže pokládat.

Obtížné prostorové podmínky nejsou pro nádrže Haase problém. Nádrž je dodávána v jednotlivých dílech: stěna je srolována jako koberec, podlaha a víko je-li to nutné se rozdělí na polovinu. Tímto je zajištěno, že všechny díly nádrže je možno dopravit na místo instalace a na místě dannou nádrž sestavit.

Nadzemní skladování LTO - Přivezeme nádrž.

Přivezeme nádrž.

Nadzemní skladování LTO - Sneseme části nádrže na místo.

Sneseme části nádrže na místo.

Nadzemní skladování LTO - Sestavíme nádrž.

Sestavíme nádrž.

Nadzemní skladování LTO - Hotovo!

Hotovo!

Velikost nádrží

Žádný prostor není stejný, jedna domácnost spotřebuje více topného oleje, druhá méně. Firma Haase nabízí 10 různých průměrů od 1,03 m do 4,00 m a 9 standardních výšek mezi 1,05 m a 3,30 m: to znamená, že každý prostor lze optimálně využít.

Vzhledem k vysoké úrovni bezpečnosti nejsou u dvouplášťových nadzemních nádrží Haase vyžadovány žádné boční vzdálenosti od stěn. Maximální výška pláště nádrže se počítá z výšky místnosti -50 cm. Nadzemní nádrž Haase lze postavit přímo do kotelny až do objemu 5 000 litrů.

Tabulka velikostí

Tabulka velikostí

Od 750 litrů do 38,700 litrů

Od 750 litrů do 38,700 litrů

Nádrže ze sklolaminátu GRP

Nadzemní nádrže Haase se skládají z laminátu vyztuženého kompozitním materiálem ze skleněných vláken. Tento materiál se vyznačuje vysokou chemickou a mechanickou odolností. Nádrže jsou proto odolné vůči stárnutí a povětrnostním vlivům, nekorodují a jsou odolné vůči běžným teplotám. Více informací o sklolaminátu a různých výrobních procesech naleznete na následující stránce (odkaz na Technologie)

Bezpečnost

Nádrže jsou dvoustěnné. To znamená, že ve vnější nádrži je druhá vnitřní nádrž. Vnější a vnitřní stěny nádrže jsou navzájem utěsněny. Mezi stěnami je kontrolní prostor, který je permanentně monitorován vakuovým indikátorem netěsností. Na rozdíl od systémů bateriových nádrží jsou v nádržích Haase kontrolovány obě stěny nádrže. Nadzemní nádrže Haase proto nevyžadují záchytnou jímku. Dokonce i v oblastech ochrany vody je povoleno istalovat tyto nádrže "jen tak".

LTO bezpečnost